Може ли се Саинтпаулиа опрати?

Да ли Саинтпаулиа треба опрати?

Да ли Саинтпаулиа треба опрати?

Пубертетски листови саинтпаулиа: опрати или не опрати?

Често чујем и читам, да се пубертетски листови Саинтпаулиа не могу опрати. Волео бих да знам мишљење практичара.

Анастасија ОРЛОВА

Може се опрати, али уредно. У купатилу разблажите зелени сапун у сливу топле воде. Умотајте лонац у врећу, тако да ни једна капљица сапуна не падне у земљу. Умочите утичницу "главе" у раствор, отрести се мало и оставити по страни. Након поступка, исперите биљке под топлом текућом водом, отрести и оставити да се осуши (боље ноћу). Тек тада се вратите на прозор.

ПОСЛЕ ПРСКАЊА

Уопште, Саинтпаулиас не воле прскање.

Али понекад и даље морате лечити бебе од болести и штеточина.. Велике капи воде, који ће остати на лишћу, на сунцу кроз прозорско окно може се покренути, попут сочива, и појавиће се места опекотина. Исте капи ће охладити лист у промаји и у хладној соби.. Закључак: лечити биљку од болести и штеточина, под стресом је боље ноћу у топлој соби.

Изузетак - лекови, који делују само у светлости (на пример, "Циркон").

КАДА НЕ СМЕШ ВИНИ СЕНПОЛИЈУ

Желим да повећам влажност.

Вода ће мало ударити у прашину (оставља мрље), а испаравањем ће охладити плоче. Влажност ваздуха је боље повећати овлаживачем, посуде са водом, мокра крпа на батеријама. 2Биљка изгледа прашњаво.

Ако се стан не реновира, субвиндовс нема заузете стазе, онда, Највероватније, твоја светиња није прашњава, али се разболи. Хитно сазнајте разлоге и почните да лечите, него још једном договорити дан за купање. На лишћу је животињска длака.

Не испире се водом, па је боље не губити време на то. У овом случају користим шкотску траку.. Одсекао сам малу траку и, стављајући лепљиву страну преко прста, Уклањам длаке лаганим додирима на лишћу. главна ствар, немојте трљати или снажно притискати.

© Аутор: Наталиа БУЛАТОВА, колекционар Саинтпаулиа, р. Изхевск. Фотограф аутора

МОЊО ЛЕЕ ОПРЕМИ ЉУБИЧИЦЕ – ВИДЕО

Можно ли мыть фиалки? Как правильно мыть фиалки. Как помыть фиалку /Школа фиалки

4 мисли о „Може ли се Саинтпаулиа опрати?”

  1. Мои фиалки радуют цветением практически круглый год. На восточном и западном окнах им достаточно света. Зимой отодвигаю горшки с растениями подальше от стекла. Особое внимание в холодное время года уделяю поливу: пажљиво, под корень, не попадая на листья и в середину розетки, избегавајући влажење. При недостатке влаги подсыхают мелкие корешки, но от избытка воды, особенно в зимний период, корни могут загнить. Пару раз в месяц подкармливаю (дозировку уменьшаю в 2-3 пута) своих красавиц удобрением для цветущих растений.
    ОТ ЗИМНЕЙ ХАНДРЫ
    Когда большинство растений отдыхают, яркие сенполии поднимают мне настроение. А еще узнала, что они способствуют созданию уюта и гармонии в доме. Сорта с розовыми цветками, на пример, настраивают на дружелюбие и нежность друг к другу.
    Анастасия ПОПОВА, р. Омск

    1. Сенполии не только улучшают настроение, но и обладают целебными свойствами.
      Простуда, грипп: Зст.л. свежих листьев залейте 1,5 Уметност. кључала вода, держите на слабом огне 10 минута, настаивайте полчаса, процедите. Принимайте по 1/3 Уметност. отвара 2-3 једном дневно пола сата пре оброка. Воспалительные заболевания почек: 1 измельченный лист растения залейте 1 Уметност. кључала вода, выдержите 5-6 сати, процедите. Пейте настой мелкими глотками в течение дня (суточная доза). Ангина: 1 ст.л.. цветков залейте 1 Уметност. кључала вода, доведите до кипения, охладите и процедите. Полощите настоем горло 3-4 једном дневно.
      Пажња! Обязательно соблюдайте дозировку. Применять настои и отвары противопоказано при беременности, кормлении грудью, детям до 12 година стар.

      Дина БАЛИАСОВА, Цанд. хим. Наука, р. Москва

  2. Оксана ПИМУРЗИНА, р. Твер

    На листьях фиалки показались белые пятнышки. Они легко стираются пальцем. Растение ничем не опрыскиваю. Шта би то могло бити?

    1. Вероватно, это мучнистая роса. Возбудители болезни — грибы. Не ; советую трогать налет, вы можете перенести споры на здоровые цветы.
      Мере контроле
      1. Не допускайте избытка азотных удобрений в почве.
      2. Чаще проветривайте комнату. Избегайте скученного содержа-; ния растений.
      3. Пратити, чтобы температура не опускалась ниже +20 град.
      4. На начальной стадии (при появлении единичных пятен) удалите пораженные листья и побеги. Обработайте фиалку раствором «Скора» или «Фундазола» (према упутствима).
      5. Замените верхний слой грунта в вазоне на свежий или пересадите цветок, аккуратно отряхнув землю с корешков.

Оставите одговор

Ваша емаил адреса неће бити објављена.