Фолијарно одевање собних биљака и цвећа

ПРАВИЛА ХРАНЕ ХРАНЕ ЗА БУЧНЕ БОЈЕ

Фолиарно одевање цвећа у кући

Фолиарно одевање собних биљака

Прскање хранљивим растворима даје брзи ефекат. Посебно су добри током лета, када су биљке под стресом од врућине. Али, не вриједи се фокусирати само на обогаћивање биљем - они не замјењују гнојење тла.

КОРИСНИ САВЕТИ

Обришите прашину са лишћа пре прскања, тако да се храњење боље апсорбује.

Добар тренутак за процедуру је јутро..

Поспите лишће са обе стране. Ако је лишће мало или сакупљено у утичници, подесите прскалицу на најфинији спреј.

Немогуће је вршити истовремено храњивање коријена и лишћа. Наизменично их. главна ствар, тако да је интервал између њих бар 14 дана.

Периодично прскање обичном водом такође има благотворан утицај на развој биљака..

ШТА СЕ СВЕЧАЈУ СА ЧУВАЊЕМ ХРАНЕ?

Било који препарат растворљив у води је погодан, у упутствима за која је наведена доза за храњење на листу.

ЗА КОЛИКО БИЉЕШКЕ ХРАНЕ НИЈЕ ПРИМЕЊИВО

Саинтпаулиа, глокиниа, стрептоцарпус, пеперомија, пубесцентне бегоније, пеларгонијум.

Как проводить подкормки «по листу» и правильно опрыскивать комнатные растения?

СТИМУЛАТНЕ ЦВЕТЕ

Од једноставних и приступачних биостимуланата, који су погодни за прскање цвећа у кући, Препоручујем јантарну киселину. У апотекама се може наћи под називом „бутадиен“.

Ја користим у дозирању 0, 1 д он 1 л воде.

Сућинска киселина јача имунитет биљака, повећава отпорност на стрес, подстиче формирање коријена и раст нових изданака, убрзава почетак цветања. Прскање по лишћу такође помаже у оживљавању ослабљених примерака. (концентрација се може удвостручити). Орхидеје реагују на седмичне третмане цветним стрелицама и више пупољака.

Да бисте направили домаће витаминске растворе (на пример, ампула Б12 по литру воде) негативан.

Доза је много већа од оне која је потребна биљкама. Саветујем вам да користите посебно одабране формулације са провереном концентрацијом и односом супстанци.

ХРАНЕ ХРАНЕ ЗА УНУТАРЊЕ БИЉКЕ – ВИДЕО

Листовая или внекорневая подкормка для комнатных растений!

© Аутор: Иван НАЛЕЦКИЙ, биолог, р. Петрозаводск

Ознаке:

4 мисли о „Фолијарно одевање собних биљака и цвећа”

  1. Как часто в профилактических целях можно применять «Экосил», Епин, "Циркон"? И что для растений в данном случае полезнее: полив под корень или опрыскивание по листьям?
    Полина КАЦ

    1. Перечисленные препараты рекомендуют применять в начале каждой фазы развития растений не чаще одного раза в месяц согласно дозировке. В сентябре еще можно обработать цветы, особенно перенесенные с улицы в дом. При стрессовой ситуации: залив, пересушка, хипотермија, болезни и вредители — иммуностимуляторы используют раз в 7-10 дней до выздоровления растения. Треба запамтити, что эти препараты легко разлагаются на свету и в щелочной среде, поэтому желательно подкислять воду для приготовления раствора и применять вечером или в затемненном помещении.
      «Эпином» и «Экосилом» обрабатывают только надземную часть растений — полив почвы ими бесполезен. А вот «Цирконом» можно наряду с опрыскиванием поливать растение под корень — он отличный стимулятор корнеобразования.

      Мария САДОВСКАЯ, биолог

    1. Ценность суперфосфата заключается в раст
      воримых в воде соединениях фосфора, которые хорошо усваиваются растениями. Его используют не только в открытом грунте, но и в комнатном цветоводстве. Применяя удобрение, необходимо учитывать особенности его различных вариантов.
      В простом суперфосфате масса усваиваемого фосфора составляет около 20%. Он не растворяется полностью, слегка подкисляет субстрат.
      Двойной суперфосфат — более концентрированное удобрение с содержанием усваиваемого фосфора 43-49%.
      Осим тога, выпускается аммонизированный суперфосфат, којем, помимо фосфора, содержит азот (до 3%).
      Перечисленные виды удобрения используют как в жидком, так и в сухом виде, особенно гранулированный суперфосфат. Его добавляют в земляные смеси для различных комнатных растений (от сенполий до кактусов) в качестве удобрения пролонгированного действия.
      Обычно рекомендуют прменять раствор простого суперфосфата из расчета —6 г на 1л воды. Для некоторых культур (орхидеје, геснериевые) нужна меньшая концентрация.
      Фосфор обеспечивает рост и развитие растений, цветение и плодоношение, поэтому жидкие подкормки суперфосфатом можно проводить с весны до осени 1 – 2 једном месечно. Для красивоцветущих комнатных растений они особенно полезны в период бутонизации и цветения.

      Михаил МАНЬЯКОВ., руководитель клуба любителей комнатных растений «Соцветие», р. Гродно

Оставите одговор

Ваша емаил адреса неће бити објављена.